5 причин, щоб віддати дитину в садок

Коли дитина підростає, всі батьки задаються тим самим питанням: чи віддавати малюка до садку. Звісно, це соціалізація, проте це також і певний стрес, причому для всієї родини. Таке відповідальне рішення кожен мусить приймати самостійно, але ми принаймні спробуємо запропонувати вам 5 причин, щоб віддати дитину в садок.

1. Соціальні навички

Повноцінний розвиток постійної комунікації з соціумом неможливий, адже зрештою ми всі живемо саме в ньому. Дитина обов’язково мають спілкуватися з однолітками, набиратися власного досвіду, вчитися дружити, вирішувати конфлікти, звертатися за допомогою, домовлятися, тощо. А спілкування з вихователями – це вивчення різних моделей поведінки та вміння будувати діалог. Окрім того, під час ігор в садку діти вивчають навколишній світ, визначають перші вподобання та ідей. Весь цей досвід дозволить їм впевненіше почувати себе в початковій школі.

2. Підготовка до школи

Власне, хоча початкова школа й зветься початковою, все ж  вона передбачає, що в дитини вже є певні навички. Навіть найуважнішим батькам без педагогічного досвіду буває важко знайти оптимальні форми навчання. А для багатьох вправ дійсно не хватає дійових осіб. В садку діти з іграми вчаться рахувати, виразно читати за ролями, вчити перші віршики. Малюки знайомляться з танцями, музичними інструментами, різноманітними гуртками. Діти малюють, роблять прикраси, ліплять, розвивають фантазію та моторику. В садку ще немає ніяких домашніх завдань чи суворого контролю. Проте коли дитина потрапить у чіткий розклад без принаймні такої м’якої підготовки, це точно стане для неї стресом.

3. Самостійність

Потрапляючи в дитячий садок, дитина опиняється за межами звичної домашньої атмосфери, де все рідне та знайоме. Доводиться вчитися самостійно їсти, прибирати, приймати перші рішення. Розвивається оцінювальне мислення, адже в той же час дитина бачить рішення та вибір своїх однолітків. Формується уявлення, що є правильним, а що ні. Зростає потяг до нової інформації та нових знань, щоб краще орієнтуватися у світі навколо.

4. Професійна допомога

Гарний дитячий садок – це плеяда фахівців. Тут досвідчені педагоги, спеціалісти з дитячого розвитку, навіть кухарі та лікарі. Часто при садках працюють психологи та логопеди. Можна на ранніх етапах виявити і виправити у дитини мовні та поведінкові порушення, які можуть бути неочевидними для люблячих батьків. Зрештою, діти стають більш дисциплінованими, привчаються до розпорядку, дотримуються медичних норм, тощо. А, як ми вже казали, це дуже допоможе в майбутньому звикнути до шкільних правил.

5. Здорові сімейні відносини

В перші роки життя мама майже не відходить від дитини, і це дійсно важливо для повноцінного розвитку мозку і посилення нейронних зв’язків немовляти. Проте приблизно у три роки у дітей поступово знижується потреба в постійній присутності матері. Більш того, необхідно своєчасно сформувати уявлення про особистий простір, навчити дитину самостійності та власній відповідальності. У свою чергу, мамі потрібно відпочити та зайнятися власними справами – хобі, роботою, будь-чим. Занадто тісний контакт, що триває роками, небезпечний і для дитини, і для батьків.

Записатись

на заняття

Записатись

на заняття

Замовити дзвінок