Всі батьки знають, як важко зайняти дитину вдома чимось цікавим та корисним водночас. Проте насправді навіть з підручних матеріалів можна вигадати десятки різноманітних активних чи розвиваючих ігор. Просто з віком ми й самі забуваємо, які прості речі були нам цікавими у дитинстві. Тож ми вирішили поділитися щонайменше п’ятьма ідеями, які ви можете втілити вдома.
1. Ігри з повітряними кульками
Найпростіша та безпрограшна гра з кулькою – не дати їй торкнутися підлоги. М’яч також підходить, проте вдома легка кулька все ж безпечніша для дитини та оточуючих предметів. Дітям більш старшого віку можна давати складніші завдання – наприклад, втримувати у повітрі одразу кілька кульок, проте не торкатися їх водночас. Кілька дітей можуть змагатися, набирати бали та ставити нові рекорди.
Кульку можна підвісити та підстрибувати до неї в гору, пересувати квартирою подихом, стрибати чи ходити із нею, балансувати її на руці чи на пальці, на ногах, тощо. Все залежить лише від уяви, кількості дітей та вільного простору.
2. Ігри зі стрічками та скотчем
Стрічки – безмежний простір можливостей, адже їх можна використовувати буквально будь-як. Ідеально підійдуть малярні чи художні тейпи, бо вони легко знімаються з поверхні та не залишають клейких відбитків.
Якщо дитина обожнює гратися з машинками, стрічкою можна розкреслити найскладніші траси з перешкодами із меблів та хатніх предметів. Один такий трек через всю квартиру займе дитину мінімум на кілька годин. Окрім того, це корисне фізичне навантаження, доки малюк повзатиме підлогою та диванами.
Зі стрічки можна зробити імпровізований Твістер для найменших. Для цього варто розкреслити квадрат на дев’ять нумерованих секцій та давати малюку завдання – доторкнутися до трійки, стрибнути на сімку, тощо. Окрім того, так зручно вчити право та ліво, якщо дитина їх плутає.
Якщо дозволяє площа в квартирі, можна розкреслити стрічками кілька ліній з однаковим інтервалом та тренувати стрибки в довжину. Або більш інтерактивно виконувати різні завдання – короткі та довгі стрибки, вперед чи назад, тощо.
3. Смуга перешкод
Комбінуючи всі попередні ідеї, можна створити цілу смугу перешкод для дітей. Вона розвиватиме уяву, винахідливість та фізичні навички. Не потрібно навіть надто багато місця. Нехай діти стрибають в довжину, пірнають в обруч, балансують на стрічці, втримають кульку на голові, тощо. Таким чином завдяки різним завданням одна й та сама гра може ніколи не повторюватися.
4. Мисливці за скарбами
Діти обожнюють грати в хованки, проте не у будь-якому домі це зручно, цікаво та взагалі можливо. Проте всюди можна вигадати, як пограти у мисливців за скарбами. Нехай діти шукають приховані призи чи «дорогоцінності». Або навіть можна створити цілий квест, де кожне попереднє завдання приводитиме до наступного.
5. Ланцюжок
Гра в ланцюжок може бути як активною, так і розвиваючою. У першому випадку один гравець вигадує свій рух, а наступний – мусить його повторити та додати власний. Третій гравець повторює обидва рухи та також додає свій. Хто помилився – той вибуває з гри. В другому випадку можна, наприклад, задати одну тему гри. Хай це будуть кольори. Перший гравець називає один колір, другий – повторює його та додає власний, і так далі за тим же принципом.