Чому малювати корисно для дитини?

Малювання – дуже важливий етап розвитку та формування особистості дитини. Це не лише про творчі здібності, а про самовираження та пізнання себе та оточуючого світу. Звичка малювати допоможе в розвитку пам’яті, уваги, математичних здібностей та в інших сферах життя. Насправді в дитячій творчості головне зовсім не результат, а процес. Саме тому малювання – неодмінна складова дошкільної та початкової освіти разом із заняттями музикою та спортом.

Тож що саме робить малювання?

  1. Розвиває дрібну моторику. Вона пов’язана з увагою, пам’яттю, зором і нервовою системою, а також із розвитком мовленнєвого центру. Звісно, дрібна моторика розвивається і природним чином, але значно краще та ефективніше буде прискорити процес. Зрештою воно проявлятиметься всюди – від загальної спритності та швидкості реакції до гарного почерку.
  2. Впливає на креативність. Творчі здібності розвивають нестандартне мислення і вчать бачити різні варіанти розвитку подій. Окрім того, діти вчаться використовувати свої помилки як шанс створити щось нове. Малювання дає дитині можливість здійснити свої фантазії, розвиває уяву, просторове і асоціативне мислення.
  3. Дає практичні навички. Дитина знайомиться і вчиться працювати з різними матеріалами, інструментами та техніками . А також – орієнтуватися в просторі, розраховувати на окомір і пізнавати, що таке проекція тривимірного зображення на площині.
  4. Вчить цілеспрямованості. Хоча у творчості головним є саме процес, в результаті все одно буде готова робота. Так діти вчаться закінчувати розпочате і виправляти ті помилки, на які їм вказує викладач чи батьки. А також – приймати помилки, які не можливо виправити, та враховувати їх у майбутньому. Тобто, накопичувати власний життєвий досвід. Дитина стає самостійнішою, починає приймати власні рішення та нести за них відповідальність.
  5. Покращує пам’ять і увагу. Всі відділи мозку пов’язані між собою. Малюючи з натури або змальовуючи, дитина повертається до одних і тих самих предметів і подій, детально вивчаючи їх, фіксуючи їх властивості та зрештою пізнаючи кольори, фактури, розміри, пропорції та загалом увесь світ. А коли дитина малює «з голови», вона відтворює те, що вже знає – і це чудовий розвиток пам’яті.
  6. Розвиває емоційний інтелект. Малювання допомагає заспокоїтися і прийти в рівновагу. Тому це особливо корисне гіперактивним та нервовим дітям. Творчість – це ефективний метод боротьби зі стресами, яких в житті дитини не менше, ніж у дорослих. Вона дає можливість відпустити негативні емоції і відволіктися від неприємних думок.
  7. Допомагає самовираженню. Малювання допомагає сформувати власне ставлення до навколишнього світу, висловити свої почуття і емоції. Готовий малюнок багато що може сказати про дитину, її емоційний стан, тощо. Зокрема, цим користуються психологи, коли просять намалювати неіснуючу тварину, будинок, дерево чи людину. Так само влаштований колірний тест Люшера.

Як зацікавити дитину малюванням?

В першу чергу, наберіться терпіння. Заохочуйте і підтримуйте, частіше хваліть дитину, та ніколи не сваріть, якщо малюнок вийшов не таким, як ви хотіли. Ніколи не кажіть дитині, що вона малює неправильно і не схоже. Критика тут взагалі недоречна.

Хай малюк сам вибирає що і чим малювати. Не обмежуйте його тільки фарбами або тільки олівцями. Заохочуйте дитину фіксувати власні враження. Наприклад, нехай після походу в зоопарк вона по пам’яті намалює тварину, яка найбільше сподобалося. І обов’язково розмовляйте з дітьми про те, що і чому вони малюють. Вони мають відчувати, що вам щиро цікаві їх ідеї та бачення.

Записатись

на заняття

Записатись

на заняття

Замовити дзвінок