Чому важливо розвивати пізнавальні здібності у дітей?

Допитливість дітей проявляється з раннього віку, і чим старшою стає дитина, тим більше вона проявляє інтерес до всього навколо. Завдяки цій якості будь-яка нова інформація засвоюється легше і швидше. Саме бажання дізнатися якомога більше сприяє правильному сприйняттю світу, розвитку креативності та логічного мислення. Дуже важливо правильно розвивати пізнавальні здібності та зацікавленість в отриманні нових знань і досвіду.

Наявність здорового інтересу до навколишнього світу має багато переваг:

  • Позитивні емоції підтримують тягу до життя і знань, а також сприяють формуванню здорової нервової системи;
  • Дитина вчиться проявляти та сприймати емоції;
  • Розширюється світогляд, загальна ерудованість та здатність сприймати світ у будь-яких проявах;
  • З’являється власний життєвий досвід;
  • Розвивається здатність приймати власні рішення та нести за них відповідальність;
  • Дитина стає більш самостійною.

Як розвинути пізнавальні здібності?

Раніше дітей просто записували в якісь гуртки, секції або художні школи. Насправді, подібний підхід уже застарів. Краще та правильніше буде визначити потреби конкретної дитини та виявити навіть ті її інтереси і захоплення, про які вона ще не знає. Саме цю задачу змалечку беруть а себе численні навчальні центри із розвивальними заняттями.

Діти, які відвідують такі центри, розвиваються швидше за однолітків, а згодом показують кращі успіхи в школі. Для цього центри забезпечують всебічний розвиток. І одним із найважливіших аспектів є розвиток дрібної моторики.

Під виразом «дрібна моторика» мають на увазі рух дрібних м’язів кистей рук. Буквально. Здавалося, до чого б тут розумові та пізнавальні здібності? Розберемося детальніше!

Особливості розвитку дрібної моторики та її вплив на загальний розвиток дитини

В першу чергу відзначимо, що моторика рук прямим чином пов’язана з розвитком мови. І це зовсім не міф, як може здатися на перший погляд. Дослідження вчених показали, що з точки зору анатомії, приблизно третина всієї площі рухової проекції кори головного мозку зайнята проекцією кистей рук, що знаходиться зовсім поруч з мовленнєвою зоною.

Тому свого часу виникло припущення, що тонкі рухи пальців впливають на мовленнєву функцію дитини. Саме тому, якщо ви хочете навчити свою дитину говорити, варто займатися не тільки тренуванням апарату артикуляції, але ще і дрібною моторикою.

Окрім того, дрібна моторика рук таким самим чином напряму взаємодіє із мисленням, уявою, руховою і зоровою пам’яттю, спостережливістю, координацією і увагою. Згодом все це сприяє прагненню до пізнання світу, а також – кращій комунікації з однолітками та дорослими, легшій підготовці до школи та більш ефективному навчанню.

Варто відзначити й вплив дрібної моторики на повсякденне життя. Людина все життя не обходиться без координованих і точних рухів кистей рук і пальців. Це проявляється навіть у найелементарніших діях: застібання і розстібання гудзиків чи замків, зав’язування шнурків, надягання і зняття одягу, малювання і письмо, робота з комп’ютером, тощо. І все це дрібна моторика.

Фахівці рекомендують починати розвиток дрібної моторики у дітей у віці восьми місяців. Саме в цей період пальці рук вже піддаються активним тренуванням. Діти грають з предметами різних фактур, форм і розмірів. Ідеально допомагають спеціальні пізнавальні ігри та іграшки.

Записатись

на заняття

Записатись

на заняття

Замовити дзвінок