Чому вивчати англійську варто з пелюшок?

Суперечки про те, в якому віці потрібно починати вивчати іноземні мови, тривають, здається, вічність. Доросла людина мотивована і націлена на результат, вона чітко знає, що  їй потрібно і для чого. А діти з легкістю засвоюють по кілька мов одночасно і невимушено та природно сприймають все, що дорослим доводиться довго розбирати та завчати.

Тож чому варто вивчати англійську якомога раніше?

Дослідження в інституті Філадельфії довели, що краще за все дитина вчиться в період найвищої активності мозку – з народження до трьох років. Навчити чогось у 2-3 роки не важко – в цьому віці малюк з легкістю засвоює інформацію, наслідує і сприймає. Мова, яка увійшла в ужиток в такому ранньому віці, легко може стати тотожною до рідною. А те, що білінгвізм позитивно впливає на розвиток людини загалом, відомо давно.

Що таке білінгвізм?

Білінгвізм – це не просто знання та використання двох мов, а практика поперемінного їх використання. Згідно з дослідженнями Andrea Mechelli раннє вивчення другої мови сприяє розвиткові тієї частини мозку, що відповідає за швидкість мовлення. Цей ефект стає особливо помітним якщо почати вивчати другу мову в ранньому віці.

Дослідження виявили, що у двомовних людей утворюється більше сірої рідини головного мозку. Чим пізніше почати вивчати мову тим менше проявляється ця особливість. Саме сіра рідина мозку відповідає за аналіз інформації. У білінгів ширший кругозір, гострий та гнучкий розум, дивергентне мислення та вміння сприймати інші культури. У майбутньому така людина значно легше засвоює нові мови.

Аргументи проти

Більшість батьків, які виступають проти раннього вивчання іноземних мов, бояться інтенсивними заняттями позбавити малюка дитинства. Вони не хочуть, щоб найкращі безтурботні роки були суцільним навчанням. Проте варто зрозуміти, що дитина сприймає це інакше. Вивчення мов у ранньому віці не має нічного спільного із зазубрюванням. Для дитини це так само природно, як і оволодіння рідною мовою. Але ж ніхто не сприймає потребу навчитися розмовляти як надзвичайне навантаження.

Коли вчити мову стає важче?

При вивченні іноземної мови існують два важливих вікових кордони. Перейшовши перший, більшість дітей втрачають можливість говорити чужою мовою без акценту, але ще зберігають здатність легко її засвоювати. А перейшовши другий кордон, втрачають  колишню спритність у вивченні мови. Перший рубіж – близько 5-6 років. Другий – близько 14-15. Проте це лише орієнтири, адже кожен малюк особливий.

Як потрібно вчити англійську в дитинстві?

Найголовніше для дітей – не переривати заняття. Варто зупинити навчання на тривалий термін – як все відразу почне руйнуватися. Діти не тільки вчать, а й забувають швидше, ніж дорослі. Зазвичай, якщо через кілька місяців чи рік відновити заняття, то малюк вивчить все знову, але з такою ж швидкістю, якби він до цього взагалі не займався.

Методики вивчення англійської для дітей

Найпоширеніша тактика  – коли мати розмовляє однією мовою, а батько – іншою. Для дитини це –  природно і непомітно. Вона спритно, не замислюючись засвоює дві мовні структури. Хоча, двомовні малюки іноді починають розмовляти трохи пізніше за звичайних дітей або говорять спочатку на якомусь змішаному діалекті. Але це цілком нормально.

Другий спосіб – коли дитині виповниться 10 років, відправити її на навчання чи відпочинок у англомовну країну, бажано на кілька місяців для вивчення англійської. Хоча це доволі складне та відверто затратне рішення, здобуті навички закріпляться на все життя.

Третя стратегія передбачає те, що вдома дитина повинна говорити на одній мові, а в школі, на вулиці та з друзями – на іншій. Це можливо, коли ви  живете в англомовній країні, тоді можна не вчити англійську спеціально – малюк засвоїть її в саду або в школі за кілька місяців. А згодом навчиться легко перемикатися із мови на мову.

Записатись

на заняття

Записатись

на заняття

Замовити дзвінок