Ментальна арифметика: для чого вона дітям?

У сучасному світі діти масово страждають через брак концентрації, уваги і мотивації до навчання. Батькам складно зацікавити дитину в будь-якому предметі, адже інформації навколо стало занадто багато. І тут допомагає так звана ментальна арифметика.

Ментальна арифметика – це методика гармонійного розвитку інтелекту, при якій використовується азіатська технологія обчислень. Використовуються рахівниці абакус, з якими потрібно механічно вправлятися пальцями. Розвивається моторика, а водночас – концентрація, логіка і увага, бо численні операції потрібно тримати у голові. Зрештою діти можуть рахувати без калькулятора багатозначні цифри, проте це лише вершина айсберга.

Як виглядає навчальний процес?

Ментальною арифметикою рекомендують починати займатися в 4-5 років. Проте можна є пізніше – це також ефективно і корисно для мозку. Спочатку діти навчаються використовувати рахівниці. Розвивається дрібна моторика, стимулюється розвиток міжпівкульних зв’язків. Вже доведено, що таким чином збільшується швидкість мислення, посидючість, розвивається концентрація.

На другому етапі починається власне ментальний рахунок. Це значить, що дитина вже готова до образного обчислення, а отже і до образного мислення загалом. Завдяки вправам дитина візуалізує рахівницю в голові та виконую обчислення. Згодом таким же чином буде значно простіше вивчати більш складні предмети – встановлюючи візуальні та асоціативні образи. Ця навичка залишається на все життя.

Переваги ментальної арифметики

Тож чим зрештою так приваблює ментальна арифметика? Розкладемо на пункти:

  • Покращує розуміння математики. Дитина вивчає математику під час гри, що куди ефективніше. Заняття проходять із задоволенням, а не через необхідність.
  • Розвиває творчі здібності. У школі предмети переважно орієнтовані на розвиток лівої півкулі мозку і, практично виключають розвиток правої творчої півкулі. Ментальна арифметика гармонізує процес.
  • Тренує пам’ять. Дитина постійно працює з образами, запам’ятовує багато картинок і дій, переважно – легко та невимушено. Ще такий же ефективний метод, як, наприклад, вивчення пісень та віршиків у грі. Таким чином перестає існувати проблема запам’ятовування. В тому числі і на побутовому рівні. Дитина вже не забуде, що ви казали їй зробити, чи від чого застерігали.
  • Розвиває увагу. Ментальний рахунок вимагає високого ступеня концентрації. Спочатку діти розвивають посидючість і увагу при заняттях з рахівницею, а потім – в умі.
  • Розвиває вміння орієнтуватися в ситуації. Під час обчислювань ситуація постійно міняється, тож дитина вимушена швидко орієнтуватися, робити водночас кілька дій та приймати рішення. В майбутньому це допоможе краще впоратися із стресовими ситуаціями.
  • Розвиває візуально-просторове мислення. Під час ментального рахунку дитина тримає в голові певні образи, а також правила обчислень. За рахунок того, що вони прості, ними легко маніпулювати. А візуально-просторове мислення потребує такого ж самого розвитку, як і логічне – регулярними вправами.

Записатись

на заняття

Записатись

на заняття

Замовити дзвінок