Дитячий обман – сигнал про проблему

Найімовірніше, немає жодної людини, яка жодного разу в житті не брехала. Обманюють усі. І дорослі і діти. Відповідно до статистики доросла людина говорить неправду в середньому 4 рази на день, а це 1460 разів на рік. А найпоширеніша брехня фраза “Все добре”, коли це не так. Що стосується дітей брехня – це симптом того, що дитині погано. Це сигнал про допомогу, щось не так в душі в дитини, в сімейних стосунках, в душі у мами чи тата.


Чому Ваша дитина говорить Вам не правду?

✔Високі вимоги батьків, а саме бажання відповідати цим вимогам. Іноді єдиною можливість дотримання всіх вимог батьків.

✔Страх покарання. У такому випадку дитина обманює через те, що батьки занадто часто і різко карають її за будь-яку провину.

✔Батьки самі вчать дитину обманювати. Діти часто копіюють батьків, тому варто задуматись над власною поведінкою.

✔Низька самооцінка. Дитина розповідає про подорожі, речі та багато іншого для того щоб здаватись кращою ніж є насправді.

✔Багата уява. Часто діти фантазують та не помічають різниці між фантазіями та реальністю. Розвиток уяви досягає піку у 8 років, та чим менша дитина, тим міцніше сплетені для неї вигадка із реальністю.
✔Нестача уваги. Брехнею діти намагаються привернути увагу батьків.


Як допомогти собі та дитині – поради від психолога.

Дуже важливо брехню дитини не сприймати, як проблему малюка – Ви повинні пам’ятати, що це спільна проблема. Прислухайтесь до дитини про що вона обманює? Уважно ставтесь до її слів навіть, якщо це не правда. Замислитесь над тим чому малюк говорить неправду. І яку користь отримує від того, що бреше. І найважливіше не карайте дитину, якщо Ви не відповіли на попередні запитання.
Важливо навчити дитину говорити правду. Не сварити за брехню, а на власному прикладі показувати, що правда – це добре.
Читайте правильні книги, розглядати приклади до чого призводить брехня. Пояснювати, що бути чесним набагато легше та приємніше.
Якщо Вам довелось сказати не правду і дитина звернула на це увагу, не бійтесь пояснити, чому Ви так вчинили, і обов’язково нагадайте, що говорити неправду погано.

Записатись

на заняття

Записатись

на заняття

Замовити дзвінок