Всесвітній фонд дикої природи (WWF) підготував мамам поради по догляду за шкірою для дітей, який буде заощаджувати гроші, зменшити їх негативний вплив на планету і виховувати у вашій дитині відповідальне ставлення до природи.
Відповідальність за дитину спонукає багатьох дорослих переглянути своє ставлення до життя і середовища, в якому дитина буде зростати. Дослідження американських учених довели, що 70% людей цікавить тема екології саме після народження дитини. Почнемо і ми?
Підгузки
Близько 6 000 одноразових підгузки використовується на одну дитину в перші роки її життя. Тільки у Великобританії щодня в сміття припадає майже 8 мільйонів підгузки. Одноразові підгузки розкладаються на сміттєвих звалищах від 200 до 500 років. На производство пластика для одного подгузника уходит около 1 стакана сырой нефти. На виробництво пластику для одного підгузки витрачається приблизно 1 чашки сирої нафти. Він містить хімічні речовини, вплив яких на людину ще повністю невідомий. А ми не боїмося та… сміливо одягаємо на своїх дітей. Тому на Заході з’явились підгузки, які розкладаються і можуть використовуватись в якості добрива вже у «використаному» форматі.
Але і це схоже на крайність! Незважаючи на те, що підгузки – це дуже зручно, ви повинні прислухатись до порад наших бабусь і використовувати багаторазові підгузки. «Сьогодні, вони стали набагато зручнішими й виготовляються із вовни, яка продовжує гріти, навіть, якщо він вже мокрий» , – говорить Тетяна Баєва , мати 5-річної Аліси і 2-річного Платона, прес-секретар Баренцовоморського відділення WWF. Звичайно, що прання вимагає великих затрат електроенергії та води, але дані останніх досліджень вказують, що навантаження на довкілля від прання у пральній машині на 50% менше, ніж виробництво і розкладання на сміттєвих звалищах одноразових підгузків. А прання пеленок зменшує в два рази «екологічний слід». Не потрібно постійно тримати дитину в памперсах. Це не корисно для ніжної шкіри малюка.
Скажіть «ТАК» місцевим продуктам
Складання раціону з місцевих продуктів дозволить скоротити викиди вуглецю, якими супроводжується транспортування імпортних продуктів. Окрім цього, такі продукти є безпечнішими для дитини. Як правило, продукти з недовгим терміном придатності не містять консервантів, на відміну від тих, які доставлялися до вас з інших віддалених регіонів і країн. Якщо є можливість вирощувати овочі та фрукти – вирощуйте і вводьте їх в раціон малюка. Заморожуйте на зиму, робіть суміші для супчиків та компотів.
Менше їжі з баночок
У віці близько 6 місяців дитина починає розширювати асортимент свого живлення. Маленькі скляні баночки, які щодня подорожують із столу дитини в сміття, звичайно, неекологічні. У блендері можна змішати набагато різноманітніші пюре, і ви будете впевнені в їхньому складі. Готувати можна відразу у великому об’ємі, заморожувати в місткостях для льоду, щоб при необхідності швидко розморозити і нагодувати дитину. А якщо без них зовсім ніяк – не кваптеся викинути тару, що відслужила свою службу. Спробуйте використати її в господарських потребах, наприклад для складування дрібних будівельних деталей, або приправ.
Крім того, дуже корисною й екологічною вважається практика «педагогічного прикорму». Суть її полягає в тому, що дитина їсть із загального столу. Розумно і в міру, але із загального. І ніяких баночок!
Натуральні засоби для догляду за шкірою
Сьогодні в магазинах можна побачити величезний асортимент різних засобів для догляду за новонародженими дітьми, велика частина яких ґрунтована на нафтопродуктах. На думку фахівців, кращий лосьйон для малюка – ця маслинова олія. Ромашковий чай допоможе впоратися з роздратуванням шкіри від пелюшок. Намагайтеся використати миючі засоби не частіше, ніж один раз на тиждень. Дослідження показали, що надмірна боротьба з мікробами сприяє розвитку у дитини алергії, астми і екземи.

Одяг
Коли мама потрапляє в магазин дитячого одягу, їй хочеться купити абсолютно все, що в ньому продається. Але чи правильно це? Адже малюки так швидко ростуть і, частенько, одяг залишається практично новим. Тому не відмовляйтеся від обновок, що залишилися після малюка подруги або старшої сестри, – таким чином ви не лише заощадите, але і зменшите навантаження на планету. Та й малюк з дитинства не буде «заручником» магазинів.
Іграшки
Сумна правда в тому, що середній відвідувач дитячого садка в розвинених країнах уміє розрізняти декілька сотень комерційних логотипів і тільки декілька видів листя дерев. Якщо малюк не звик до того, що батьки купують йому нові іграшки кожного тижня, він радо гратиметься плюшевим ведмедиком, який дістався вам в спадок від бабусі. Попросіть іграшки у знайомих, діти яких вже виросли.
Пам’ятайте, що діти, які «завалені» іграшками, просто втрачають до них інтерес. Але насправді дитині не менш цікаво гратися із листочками, камінчиками, гілочками, ганчірочками і ниточками, ніж із роботами і кольоровими монстрами. Готові іграшки перешкоджають розвитку уяви і їм вже не цікаво пізнавати світ. Тому замисліться, перш ніж черговий раз піти на поводу в реклами. А якщо іграшку все ж необхідно купити – віддайте перевагу дереву або каучуку, а не пластмасі!
Прищеплюйте малюкові любов до природи. Показуйте йому власним прикладом як треба відноситися до довкілля. Вимикайте світло, закривайте воду, коли чистите зуби, частіше вибирайтеся на природу і учіть малюка дбайливо відноситися до речей. Врешті-решт найголовніші в житті не матеріальні речі, а дбайливе ставлення!